34. PTO Tulák

Tulák je moderní volnočasový oddíl pro děti, dává smysl jejich volnému času...

Na táborový web se dostanete kliknutím na obrázek :)


naši vedoucí

Najdete tady všechny ty úžasný lidi, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas našim budoucím generacím:o) Spojuje nás mnoho spolu prožitých zážitků, spousty vyhraných i prohraných bitev, her ve dne v noci i několik míst, kam se rádi vracíme. Tady se můžete podívat, komu svoje děti můžete bez obav svěřit:o)

Martin Mini Šmid

„Doufám, že oddíl bude ještě spoustu dalších let dávat smysl volnému času dětí, instruktorů a vedoucích v něm.“

Mini je v oddíle už od roku 2000. Od této doby už nějaká ta chvilka utekla, a tak se z něj stal nejprve instruktor a později i vedoucí. Čtyři roky vedl Tuláky jako hlavní vedoucí a nyní vypomáhá v oddíle s čím to jen jde. Vystudoval Střední zdravotnickou školu Merhautova – obor oční technik a pokračoval na VOŠ a dnes už se tímto povoláním živí. Rád hraje na kytaru, zpívá, sportuje, a doufá, že zkušenosti, kterých dosáhl, bude moci předávat dál.

Tomáš Lachtan Životský


„Pevně věřím, že oddíl je něco, co by se mělo dopřát každému dítěti. Někdy i proti jeho vůli.“

Lachtan je jedním z vedoucích schůzky Oříšků. Děti všeobecně vede už od roku 2015. V současnosti je to právě on, za kým si chodíme nechávat pofoukat bolístky a vytáhnout třísku. Dvakrát do roka se účastní kurzu první pomoci, kde dělá lektora. Taky je nadšeným vodákem. Má kurz instruktora vodní turistiky a nízkých lanových překážek. Díky oddílu se zajímá o přírodu, práci s mapou, lanové překážky, lození, sport a různé tábornické dovednosti. Všechny svoje zkušenosti a vědomosti se snaží předávat dál prckům na schůzkách.

Fanda Reitter

„Přál bych si, aby mohlo každé dítě zažít ten skvělý pocit, kdy zjistí, jak krásné je to v přírodě.“

Fanda přišel do oddílu až ve svých třinácti letech, ale za malou chvilku se stal jedním z nejaktivnějších vedoucích. Je to zrovna on, který odpovídá na tisíc a jednu otázku zvídavých dětí, ať už se týkají počtu ujitých kilometrů nebo jak věci fungují. Jednou z jeho mnoha zálib je pobyt v přírodě a nepohrdne ani čtením dobrých knížek. Od roku 2017 je hlavním vedoucím Tuláku.

Vašek Palík

„Je třeba radovat se z maličkostí. Třeba z hradeb.“

Vašek je studentem strojního inženýrství na VUT v Brně. Po zdárné kariéře instruktora se stal vedoucím a dovybavil se třeba i zdravotnickým kurzem. V oddíle se věnuje především vedení schůzek, vytváření programu na akce i tábory a stará se o inventář klubovny.

Nikča Nečasová

„Když se podívám na děti u nás v oddíle, vzpomenu si na to, jak jsem byla malá a taky se tak těšila na další akce, schůzky a tábory s Tulákem.“

Nikča patří mezi ty, kteří byli vychováni oddílem. Později se propracovala mezi instruktorky a následně vedoucí. V současné době funguje v oddíle jako zdravotník a pomáhá s akcemi a tábory. Kromě Tuláku ji moc baví i kreslení, a proto studuje design na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Skvěle si rozumí s našimi nejmenšími a je jednou z těch, ke kterým děti chodí, když se jim stýská po mamince.

Anita Hofmannová

„Všichni jsme jednou byli děti. Naším posláním je předat svoje zkušenosti dál a sledovat, jak se kolem nás vyvíjí malí dospělí.“

Podle Nity skví kouzlo Tuláku v tom, že se všichni známe. Všichni si pomáháme, všichni se tu spolu kamarádíme a k nikomu se neotáčíme zády. Nita si kamarády našla v oddíle už v šesti letech a na vzájemném přátelství se nezměnilo nic ani teď, kdy už je na vysoké škole. Studuje žurnalistiku, tudíž se často snaží vymýšlet tematické příběhy, které doprovází naše výpravy, a dávat akcím o něco poutavější nádech.

Aneta Cvrček Frimmelová

„Tulák mi dal do života hodně. Budu se snažit, aby tomu tak bylo i u ostatních.

Cvrček začala do Tuláku chodit koncem své první třídy. Studuje na Pedagogické fakultě a ve volném čase ráda sportuje nebo chodí do divadla, v němž několik let i sama hrála. Je pro každou zábavu, takže jí nezáleží na tom, jestli se posadí s knihou do křesla, nebo jestli na pár dní vyjede jen s batohem do přírody – z obojího bude mít stejnou radost.

Lukáš Cigánek

„Těším se na to, až zkušenosti, které jsem se v Tuláku posbíral, budu moci předat dál.“

Cigi je v oddíle od doby, kdy mu bylo 12 let. Za těch pár let se zde naučil mnoho dovedností, poznal nové kamarády a na akcích má vždy úsměv na tváři. Nyní je z něj oddílový instruktor. Studuje na Integrované střední škole automobilní – obor Dopravní prostředky. Mimo oddíl se aktivně věnuje fotbalu anebo si rozšiřuje znalosti o autech.

Norbert Hejl

„Jsem rád za každou tuláckou akci, na kterou jsem jako dítě mohl jet, protože mi to dalo zážitky a zkušenosti, kterých si teď s odstupem času opravdu cením.“

Bertík je jeden z těch, kteří byli vychováni oddílem už od malého Tuláčka. Absolvoval s námi nespočet táborů a akcí, a tak se moc nebylo čemu divit, když jsme ho přijali jako mladou krev instruktorů. Přidal se do týmu vedoucích schůzky Ještěrek, a když se zrovna nepřiučuje vedení, tak se ve volném čase věnuje veslování.

Alžběta Bednářová

„Přála bych si, aby děti do oddílu chodily s radostí a nadšením a aby si užívaly chvíle, které mohou strávit v Tuláku.“

Bětka přišla do oddílu v roce 2010 jako prvňáček, a i když někdy v průběhu let přemýšlela o tom, že má na bedrech několik dalších kroužků a zvažovala odchod, nějakým způsobem jí to srdce neumožnilo. Teď je naší instruktorkou a je opravdu moc ráda, že v Tuláku zůstala. Mimo oddíl taky ráda sportuje a aktivně hraje volejbal.

Miroslava Adámková

„Je důležité mít na světě místo, kam se vždy rádi vracíte. Tulák mi takové místo dal a věřím, že ho dá i spoustě dalším generacím.“

Mirča přišla do oddílu v roce 2018, když se přestěhovala do Brna a nemohla dále navštěvovat svůj starý oddíl. Práce s dětmi ji velmi baví, chce být dobrou vedoucí, a proto postupně sbírá zkušenosti a pomáhá na schůzkách Veverek. Kromě pionýru se věnuje hudbě a dramatickému kroužku.

Michaela Mádrová

„Bylo by skvělé, kdyby všichni měli tu možnost být součástí oddílu tak, jako já."

Míša jela poprvé na tábor v roce 2014, a i když se z počátku bála, že v Tuláku moc dlouho nevydrží, oddíl jí přirostl k srdci. Teď je naší instruktorkou a vede úterní schůzku Oříšků. Studuje přírodovědné gymnázium, má ráda sport, knížky a taky děti, kterým by chtěla předat co nejvíc znalostí a užít si s nimi co nejvíc legrace.

Šimon Chalabala

„Jsem moc rád, že vedoucí dávali smysl mému volnému času. Teď se budu snažit, abych ten smysl dával ostatním já.“

Šimon se k nám připojil v roce 2013 a hned v první chvíli ho nadchlo ježdění na různé výlety s ostatními dětmi, poznávání nových kamarádů a tvoření celoživotních zážitků. Při nabídce dělat instruktora nemusel tedy dvakrát váhat a rovnou po ní skončil. Nyní je členem naší party a společně s Bertíkem a Fandou vede pondělí schůzku Ještěrek. Pokud se zrovna nevěnuje škole nebo Tuláku, rád si zahraje nějakou tu počítačovou hru, ale jak sám říká – oddíl má vždycky přednost.

Petr Tukan Hloušek

„Někdy je třeba volit mezi tím, co je správné a co je snadné.“

Tukan v oddíle vyrostl a během svých instruktorských let byl i u jeho obnovy. Dělal instruktora, schůzky, výlety, tábory a pár let i vedl oddíl. Nyní už se vidí hlavně v roli pomocníka a mentora – pomáhá s financemi oddílu a s tím, co je zrovna potřeba, takže nám třeba často na akcích vaří. Práce v oddíle ho moc baví, vidí v tom něco navíc, co je v naší společnosti vždy potřeba a má to smysl. Vystudoval ekonomii, pracuje v marketingu a s ním se snaží pomoct i v rámci Pionýra.