34. PTO Tulák

Tulák je moderní volnočasový oddíl pro děti, dává smysl jejich volnému času...

naši vedoucí

Najdete tady všechny ty úžasný lidi, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas našim budoucím generacím:o) Spojuje nás mnoho spolu prožitých zážitků, spousty vyhraných i prohraných bitev, her ve dne v noci i několik míst, kam se rádi vracíme. Tady se můžete podívat, komu svoje děti můžete bez obav svěřit:o)

Martin Mini Šmid

„Doufám, že oddíl bude ještě spoustu dalších let dávat smysl volnému času dětí, instruktorů a vedoucích v něm.“

Mini je v oddíle už od roku 2000. Od této doby už nějaká ta chvilka utekla, a tak se z něj stal oddílový instruktor a posléze i vedoucí. Studoval Střední zdravotnickou školu Merhautova - obor oční technik a pokračuje na VOŠ. Rád hraje na kytaru, zpívá, sportuje, a doufá, že zkušenosti, kterých dosáhl, bude moci předávat dál.

Tomáš Lachtan Životský


„Pevně věřím, že oddíl je něco, co by se mělo dopřát každému dítěti. Někdy i proti jeho vůli.“

Lachtan je jedním z vedoucích schůzky Oříšků. Děti všeobecně vede už dvanáct let. V současnosti je to právě on, za kým si chodíme nechávat pofoukat bolístky a vytáhnout třísku. Dvakrát do roka se účastní kurzu první pomoci, kde dělá lektora. Taky je nadšeným vodákem a nedávno si udělal kurz instruktora vodní turistiky. Díky oddílu se zajímá o přírodu, práci s mapou, lanové překážky, lození, sport a různé tábornické dovednosti. Všechny svoje zkušenosti a vědomosti se snaží předávat dál prckům na schůzkách.

Fanda Reitter

„Přál bych si, aby mohlo každé dítě zažít ten skvělý pocit, kdy zjistí, jak krásné je to v přírodě.“

Fanda přišel do oddílu zároveň s Vaškem, a ačkoliv se psal „teprve“ rok 2011, dá se považovat za jednoho z nejvíce aktivních Tuláků. Zastupuje Monču na místě vedení pondělí schůzky Ještěrek a jezdí s námi na všechny akce. Je to zrovna on, který odpovídá na tisíc a jednu otázku zvídavých dětí, ať už se týkají počtu ujitých kilometrů nebo vzniku světa. Studeje Informační technologie na MU a jednou z jeho největších zálib je čtení a předávání zkušeností dětem. Od roku 2017 je také hlavním vedoucím Tuláku.

Vašek Palík

„Je třeba radovat se z maličkostí. Třeba z hradeb.“

Vašek, stejně jako Fanda, studuje na gymnáziu Křenová. Sotva přišel do oddílu, hned postoupil do vedoucích, což ovšem skvěle zvládl a teď je právoplatným členem naší party. I přesto, že moc rád hraje počítačové hry, tráví spoustu času v přírodě, ať už při běhání, které ho baví, nebo právě v oddíle. Má rád hry s dětmi a je ten pravý, na kterého se děti mohou spolehnout, když chtějí provést nějakou lumpárnu.

Nikča Nečasová

„Když se podívám na děti u nás v oddíle, vzpomenu si na to, jak jsem byla malá a taky se tak těšila na další akce, schůzky a tábory s Tulákem.“

Nikča patří mezi ty, kteří byli vychováni oddílem. Později se propracovala mezi instruktorky, kde funguje i nyní. Od roku 2013 se připojila k vedení schůzky Oříšků, na které nedá dopustit. Kromě Tuláku ji moc baví i kreslení a proto studuje design interiéru na střední škole v Brně. Skvěle si rozumí s našimi nejmenšími a je jednou z těch, ke kterým děti chodí, když se jim stýská po mamince.

Tomáš Sloup Horký

„Není nic lepšího, než když má dítě nějaký problém a já jsem ten, který ho může vyřešit.“

Sloup v oddíle figuruje už od roku 2006, kam ho dovedla jeho tehdejší nejlepší kamarádka. Práce s dětmi mu ze začátku nedávala tolik potěšení, protože se sám cítil ještě jako dítě, ale po čase se k vedení dětí zařadil a teď je to jednou z nejdůležitějších složek jeho života. Jak sám říká, v téhle aktivitě se i nadále hodlá zdokonalovat se svojí středeční schůzkou Veverek.

Anita Hofmannová

„I kdyby jen jedno dítě z naší nemalé skupiny zažilo ten nádherný pocit, že z Tuláku už nikdy nechce vystoupit, vždycky budu stát za ním a podporovat ho v jeho cestě.“

Nita je v oddíle už od doby, kdy nastoupila do první třídy. Za tu dobu zde prostřídala spoustu kamarádů i vedoucích. Po devíti letech hraní všech báječných her si zodpovědně udělala kurz oddílového instruktora a tak se prvním rokem učí všechny věci potřebné k vedení oddílu. Mezi její největší záliby patří čtení a psaní povídek, nebo poslouchání hry na kytaru ostatních vedoucích. Své zkušenosti zdokonaluje při pomáhání na schůzce Oříšků a doufá, že mezi svými zůstane už napořád.

Aneta Cvrček Frimmelová

„Tulák mi dal do života hodně. Budu se snažit, aby tomu tak bylo i u ostatních."

Cvrček začala do Tuláku chodit koncem své první třídy. Zažila s námi už osm táborů a nespočetně mnoho akcí. Studuje na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka, z čehož vyplývá, že má ráda sport. Mimo tyto fyzicky náročnější aktivity se už devět let věnuje dramatickému kroužku a mimo hraní divadla do něj i velmi ráda chodí. Svoje instruktorské dovednosti si osvojuje prvním rokem a napomáhá jí k tomu schůzka Ještěrek, kde se každé pondělí podílí na jejím vedení.

Denča Urbánková

„Přála bych si, aby to tady děti s námi nikdy nepřestalo bavit a rádi s námi jezdili na akce tak, jako jezdí rádi teď.“

Denča je v Tuláku od roku 2009 a její celkově největší vzpomínkou jsou všechny ty skvělé chvíle, které tu strávila. Všechny tábory, akce i schůzky. Je teď prvním rokem instruktor a zatím se snaží sbírat zkušenosti, aby všechno dobře zvládala. V oddíle ji to moc baví a doufá, že jí nadšení vydrží co nejdéle.

Bára Fialová

„Navštívila jsem již několik oddílů. Do žádného jsem se však nevracela s takovou chutí, s jakou jsem se vracela do toho tuláckého.“

Bára nastoupila do oddílu v roce 2011 (s pauzou mezi rokem 2014 až 2017). Práce s dětmi ji velice baví, a tak nyní pomáhá na schůzce Oříšků. Mezi její největší vášně patří biologie a zajímavosti kolem ní. Momentálně studuje na gymnáziu a v budoucnu by se chtěla věnovat zubařině.

Lukáš Cigánek

„Doufám, že zkušenosti, které jsem se zde naučil, mohu předat dál.“

Cigi je v oddíle od roku 2013 kdy mu bylo 12 let. Od té doby se zde naučil mnoho dovedností a poznal zde nové kamarády a na akcích má vždy úsměv na tváři. Nyní je už zněj oddílový instruktor. Studuje na Integrované střední škole automobilní - obor Dopravní prostředky.

Natálie Mašková

„Přála bych každému zažít ten pocit, který mám, když se vrátím na tábor. Ten okamžik kdy vím, že mě čekají úžasné dva týdny s přáteli, bez jakýchkoliv problémů nebo povinností každodenního městkého života. Je to jeden z nejlepších pocitů, které jsem za život zažila a doufám, že to naše děti cítí alespoň trošku stejně.“

Nany do oddílu nastoupila v roce 2009, kdy jí bylo osm let, ale roky 2015 až 2017 měla pauzu. Tulák jí ale chyběl a tak se zase vrátila, tentokrát už jako instruktorka. Ráda sportuje, v sokole trénuje gymnastiku stejně staré holky jako vede děti na schůzce - středeční veverky. Studuje Biskupské gymnázium na Barvičově.

Petr Tukan Hloušek

Petr - Tukan v oddíle doslova vyrostl a byl i u jeho obnovy jako jeden z instruktorů. A pak už je to taková klasika oddílového vedoucího😊 – dělal instruktora, schůzky, výlety i tábory (třeba Mušketýry, Hvězdnou bránu, Vikingy nebo Řím…) a pár let vedl i oddíl. Nyní už se vidí hlavně v roli pomocníka a mentora – pomáhá s financemi oddílu a s tím, co je zrovna potřeba (sám se tomu diví, ale i vařit😊). Práce v oddíle ho moc baví, vidí v tom něco navíc, co je v naší společnosti vždy potřeba, má to smysl. A když se pak člověk podívá za sebe, je to supr! Tuk“ing“ vystudoval MU EsF, pracuje v marketingu a s ním se snaží pomoct i v rámci neziskovky.